Wirualna księgowość

W dobie szybkiego Internetu oraz komputeryzacji gospodarki, przedsiębiorcy w celu prowadzenia księgowości coraz częściej wybierają usługę on-line biur rachunkowych, czyli tzw. księgowość on-line. Na ile ta forma prowadzenia finansów firmy jest właściwa? Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Te pytania należą do najczęściej zadawanych przy okazji poruszania tematu wirtualnej księgowości.

prowadzenie ksiegowosci firmyGłównymi zaletami przemawiającymi za tą formą działalności jest prostota, wygoda oraz przede wszystkim jej praktyczność. Tego typu aktywności pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa czasu oraz kontrolowanie kwestii finansowych przedsiębiorstwa bez przymusu odwiedzania biura rachunkowego. Na rynku finansowym z roku na rok pojawia się coraz więcej ofert biur księgowych, które poszerzają swoje usługi o świadczenie usług on-line.

Księgowość on-line Usługa księgowości on-line bazuje na wykorzystaniu właściwych modułów w celu dostarczania informacji właścicielom przedsiębiorstwa o stanie finansowych. Moduły te tyczą się wykonywania faktur i analiz, księgowości kadrowo-płacowej oraz CRM. Podmioty gospodarcze mają również możliwość konsultacji z ekspertami za pośrednictwem Internetu. Jest to idealne rozwiązanie na szybkie uzyskanie informacji, które w danej chwili interesują klienta.

Faktury Kolejną zaletą księgowości on-line jest możliwość wystawiania faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, pro-forma i marży w różnych językach oraz w wielu walutach. Jest to bardzo duże udogodnienie dla eksporterów oraz importerów. Odpowiednie oprogramowanie samodzielnie wylicza właściwą należność podatkową. Ponadto to oprogramowanie aktualizowane jest automatycznie zgodnie z obowiązującym w danej chwili prawem rachunkowym.

Analiza Wirtualna księgowość umożliwia w komfortowy oraz łatwy sposób analizować i kontrolować bilans rachunkowy przedsiębiorstwa. Dodatkowo ocenia również bieżące wydatki i przychody. Kadrowo-płacowy moduł pozwala na tworzenie umów z pracownikami oraz ich dokładną ewidencję. Ułatwia tworzenie listy obecności oraz generowanie wysokości wynagrodzeń. Dzięki temu systemowi można nie tylko zaoszczędzić cenne pieniądze i czas, ale również usprawnić organizację.

Relacje z kontrahentem W księgowości on-line istnieje moduł CRM, który dba o właściwe relacje z kontrahentem. System ten pomaga w zarządzaniu kontaktami z współpracownikami oraz klientami. Dodatkowo dzięki niemu można bezproblemowo prowadzić kalendarz wydarzeń oraz spotkań firmować oraz dokładnie organizować swoje obowiązki. Księgowość on-line jest to przede wszystkim zmniejszenie kosztów firmy. Tego typu działanie daje możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy oraz poprawia funkcjonalność przedsiębiorstwa. Księgowość on-line to wygodna oraz komfort.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca jest zwolennikiem tego typu rozwiązań. Nowości oraz przywileje Internetu są dla jednych podmiotów gospodarczych możliwością na zaoszczędzenie czasu, a dla drugich drogą nie do przejścia. Dlatego też nie ważne czy obsługa księgowa prowadzona jest przez Internet, czy też formą stacjonarną. Ważne by była prowadzona właściwie i zgodnie z prawem. Zobacz również: http://www.lifo.pl/

]]>

Skomentuj