Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za granicą

Według aktualnych badań Wielka Brytania jest najbardziej przychylnym krajem do robienia interesów – do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w Unii Europejskiej. Średni czas zakładania spółki w tamtejszych warunkach, według danych Banku Światowego wynosi 13 dni zaś średnia europejska to ponad 32 dni.

http://www.studio25.ro/studio_pics/img_big_thumbnails/e/eu/eustatiub/tn_eustatiub_7372_Completing_form.jpgPowodów takiej sytuacji jest sporo. Wedle Transparency International Wielka Brytania to kraj o najbardziej stabilnym środowisku politycznym do prowadzenia własnej działalności. W rankingach tych wyprzedza nawet takie potęgi gospodarcze jak USA, Japonia czy Niemcy. To także kraj zapewniający największą elastyczność zatrudniania. W rankingach plasuje się na drugim miejscu tuż za Danią.

Wielka Brytania to zatem dobry obszar dla wszystkich przedsiębiorców, którzy w planach mają rejestrowanie spółek. Zwłaszcza prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (angielska – spółka ltd – limited) jest szczególnie korzystne ze względu na możliwe cięcia kosztów podatkowych. Jest to możliwe dzięki pobieraniu dywidendy z wypracowanych profitów firmy – tym samym dzięki redukcji zysku i jednocześnie podatku.

Inne zalety tej formy działalności poza granicami kraju to także ochrona osobistego majątku akcjonariuszy, ze względu na odpowiedzialność ograniczoną do wzniesienia własnego kapitału.  Taka spółka ma także większe szanse na przyznanie kredytu lub pożyczki bez osobowości prawnej, ze względu na ewentualne zabezpieczenie w postaci bieżących aktyw. Akcjonariusze mogą także jednocześnie być właścicielami firmy jak i przekazywać swoje udziały.

Zakładanie własnej działalności gospodarczej czy rejestrowanie spółek to zawsze dosyć wymagająca kwestia – zwłaszcza za granicą – pomimo sprzyjającej polityki i warunków. Jeśli zatem będziemy mieć z tym problemy, warto skorzystać z profesjonalnych usług świadczonych przez biura księgowe bądź też zdecydować się na outsourcing księgowości. Wówczas będziemy mieć stuprocentową pewność, że wszelkie podejmowane działania są zgodne z prawem danego państwa.

]]>

Skomentuj