Skąd wziąć pomysł na biznes?

Skąd wziąć pomysł na biznes?

http://www.najlepsza-inwestycja.com.pl/

Wielu ludzi chce zostać swoim własnym szefem, myśli o założeniu własnej firmy, lecz nie ma pomysłu na biznes. Jak znaleźć idealną branżę i czym kierować się szukając pomysłu na biznes?

Sprawdzone modele biznesowe

Wiele rentownych biznesów miało swój początek za granicą, warto więc obserwować trendy jakie panują w innych państwach. Mogą to być produkty lub usługi, których nie ma na polskim rynku. Należy zbadać też lokalny rynek, być może w większych miastach funkcjonuje coś, co mogłoby się sprawdzić w naszym miejscu zamieszkania. Korzystajmy więc z istniejącego już modelu biznesowego i ulepszajmy go. Dzięki temu możemy mieć gwarancję, że to się sprawdziło i generuje już klientów oraz pieniądze.

Potrzeby klientów

Każdy biznes rozwiązuje pewne problemy, a potrzeby klientów to bardzo cenne źródło pomysłów. Często od dostarczenia danego rozwiązania zaczynają się spore interesy. Warto obserwować potrzeby lokalnej społeczności i być otwartym na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Może to dotyczyć wszystkiego: braku sklepu zoologicznego, siłowni z prawdziwego zdarzenia, usług transportowych, dobrej firmy remontowej, czy sklepu z markową odzieżą. Jeśli mamy listę potrzeb, warto wybrać 2-3 najlepsze i przedyskutować je ze swoimi znajomymi lub potencjalnymi klientami. Jeśli inni też dostrzegą taką potrzebę to jesteśmy już na dobrej drodze.

Blog finansowy Najlepsza-inwestycja.com.plPasja

Najlepszy biznes powstaje z pasji. Należy zastanowić się nam tym czy nasza pasja może przynieść nam zyski. Każdy z nas ma zupełnie inny zestaw talentów, cech i umiejętności, inne doświadczenia i własne wnioski. Możemy to wykorzystać do tego, żeby rozwiązać problem potencjalnego klienta i dostarczyć ludziom wartość, której potrzebują.

Praca marzeń

Najlepszy pomysł na własny biznes to ulepszanie gotowego, istniejącego już modelu biznesowego, wyczucie potrzeb klientów i rozwiązywanie ich oraz wykorzystanie własnych umiejętności, czyli czerpanie frajdy z tego co się robi. Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.

1 komentarz

  • Rewolucja przemysłowa

    Pomysł na swój biznes powinien być dobrze przemyślany. W tym przypadku warto oprzeć się na sprawdzonych przykładach, poszukać inspiracji. Warto zapoznać się z case study zagranicznych biznesów, które odniosły konkretny sukces i w ich działalności poszukać rozwiązań, które warto zastosować u siebie. Podstawą jest oczywiście zadbanie o potrzeby klienta, wychodząc mu naprzeciw z ofertą produktową czy usługową.

    Odpowiedz

Skomentuj