Prowadzisz firmę na Podkarpaciu? Dowiedz się jak zagwarantować sobie spokój i więcej czasu

Prowadząc firmę, bez względu na to, czy jest to jednoosobowa działalność, czy duże przedsiębiorstwo trzeba stawiać czoła biurokracji. Rozliczenia, podatki, księgi podatkowe, urlopy, składki to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy. Kiedy właściciel firmy nie posiada odpowiedniej wiedzy, nie do końca orientuje się w aktualnie obowiązujących przepisach, ma dwie możliwości. Może albo zatrudnić kompetentną osobę na etat księgowego w firmie, albo zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej.

Księgowość zewnętrzna czy wewnętrzna?

Niektórzy przedsiębiorcy mają pewne obawy przed zlecaniem prowadzenia księgowości w zewnętrznym biurze rachunkowym. Obawiają się nieprawidłowości, braku bezpośredniego dostępu do dokumentów oraz zbytnich formalności z tym związanych, takich jak comiesięczne dostarczanie dokumentów do biura. Obawy te są jednak niepotrzebne, ponieważ zlecenie prowadzenia rachunkowości w zewnętrznym biurze może przynieść przedsiębiorcy zdecydowanie więcej korzyści, niż ewentualnych niedogodności. Zatrudnienie stacjonarnej księgowej wiąże się z utworzeniem dodatkowego etatu, którego koszty nie są małe. Oprócz wynagrodzenia dochodzą koszty ubezpieczenia pracownika itp. Zewnętrzne biuro rachunkowe to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Prowadząc firmę na Podkarpaciu mamy do wyboru coraz więcej biur rachunkowych, oferujących prowadzenie rachunkowości zewnętrznej.. Aby zyskać spokój i pewność o własne interesy, warto wybrać sprawdzone i doświadczone biuro rachunkowe, Rzeszów to duże miasto, w którym z powodzeniem znajdziemy profesjonalne i rzetelne biuro księgowe, świadczące kompleksowe usługi.

rachunkowość Rzeszów

Usługi księgowe, które wykonuje zewnętrzne biuro rachunkowe

 W zewnętrznym biurze rachunkowym możemy zlecić prowadzenie pełnej księgowości naszej firmy. Bez względu na to, czy prowadzimy jednoosobową działalności, czy duże przedsiębiorstwo, bez względu na to, czy jesteśmy płatnikiem VAT, czy rozliczamy się za pomocą ryczałtu. Biura rachunkowe zajmują się rozliczaniem wszelkiego rodzaju działalności. Co istotne, to że w większości zewnętrznych biur księgowych dopasowujemy zakres usług oraz ich cenę do wielkości swojej firmy. Podpisując umowę mamy do wyboru kilka opcji, uzależnionych od rodzaju prowadzonej działalności, ilości zlecanych działań, a także ilości miesięcznych dokumentów dostarczanych do zaksięgowania. Zewnętrzne biuro rachunkowe zajmuje się tylko i wyłącznie prowadzeniem księgowości, dlatego pracujący w nim specjaliści są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Decydując się zlecenie prowadzenia rachunkowości w firmie zewnętrznej, zyskujemy przede wszystkim mnóstwo czasu i spokoju. Doświadczeni specjaliści w branży czuwają nad zachowaniem prawidłowości w dokumentach firmy, dzięki pełnomocnictwu składają za nas odpowiednie dokumenty w urzędzie skarbowym, przygotowują niezbędne pisma i formularze, przygotowują umowy i dokonują rozliczeń. Dla przedsiębiorcy jest to ogromną oszczędność czasu, ale także komfort psychiczny.

]]>

Skomentuj