Pożyczki krótkoterminowe – skorzystaj, jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy!

Pożyczki krótkoterminowe – skorzystaj, jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy!

pożyczki krótkoterminowe

Pożyczki krótkoterminowe z definicji są udzielane na określony, zazwyczaj krótki okres czasu między 3 a 24 miesiące. Jak wiadomo, życie nie zawsze jest pasem nieustających sukcesów, czasami zdarzają się zawirowania związane z chorobą, awarią samochodu, wymianą sprzętów AGD/RTV w domu. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na to w ramach naszego miesięcznego budżetu. Miedzy innymi dlatego rynek przygotował dla nas ofertę na pożyczkę krótkoterminową – idealną aby szybko zasilić domowy budżet i wykonać niezbędne naprawy i wymiany.

Jak uzyskać pożyczkę krótkoterminową?

Pożyczkę krótkoterminową możemy zaciągnąć na wiele różnych sposobów, możemy wybrać wypełnienie wniosku na platformie internetowej który jest najprostszą i nieustanie najbardziej popularną formą. Natomiast nie jesteśmy ograniczeni jedynie do użycia Internetu, możemy również sprawdzić jakie instytucje w naszej okolicy oferują tego typu pożyczki i osobiście załatwić formalności biorąc gotówkę do ręki.

W przypadku pożyczki online, pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku z podstawowymi informacjami  osobowymi oraz kwotą i okresem spłaty. W wielu przypadkach na stornie dostępny jest kalkulator online który wskazuje harmonogram okresu spłat – bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwalające zaplanować domowy budżet uwzględniają w nim bilans dochodów i wydatków.  Podczas uzupełniania wniosku bardzo istotnym faktem jest zapoznanie się z dostępnym regulaminem i zaakceptowanie wszelkich niezbędnych zgód. Po uzupełnieniu wniosku nadchodzi czas weryfikacji – sprawdzenia danych osobowych, numeru konta i zdolności kredytowej – zazwyczaj weryfikacja numeru konta odbywa się, poprzez dokonanie przelewu symbolicznej kwoty – 1 grosza, 10 groszy lub złotówki. Po przelewie weryfikacyjnym następuje sprawdzenie i potwierdzenie danych – jeśli się zgadzają czekamy na decyzję pożyczkodawcy odnośnie przydzielenia pożyczki. Jeśli jest pozytywna, pieniądze powinny wpłynąć do nas maksymalnie następnego dnia. Proces jest bardzo prosty, nie zawiera zbędnych formularzy i zamyka się w kilku krokach. Weryfikacja w dobie Internetu kiedy do przelewu wystarczy zalogowanie do konta i uzupełnienie podstawowych danych jest bardzo intuicyjny i ułatwia dokonanie wymogów formalnych.  Jest to kluczowe w sytuacjach kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy a każda sekunda jest na wagę złota.

Jaką kwotę mogę uzyskać?

Przeglądając ranking różnych pożyczek krótkoterminowych można dostrzec, że dostępne kwoty są zróżnicowane i wahają się w granicach minimalnej 500 – 1000 zł aż po 7 000 do 10 000 zł. Wszystkie oferty łączy natomiast dowolność w wyborze kwoty i okresu spłat.  W przypadku większości pożyczek – przy pierwszej możemy liczyć na bardzo korzystne RRSO wynoszące 0%.

pożyczka krótkoterminowa

Jakie warunki są konieczne aby otrzymać pozytywną decyzję?

Wcześniej omawiane pożyczki krótkoterminowe można zawrzeć przez Internet, wysyłając jedynie wniosek do pożyczkodawcy. Jednak aby otrzymać pozytywną decyzję klient – potencjalny pożyczkobiorca powinien spełnić kilka warunków. Przede wszystkim klient musi legitymować się polskim obywatelstwem i stałym zamieszkaniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Kolejnym wymogiem jest odpowiedni wiek klienta. W zależności od pożyczkodawcy limit ten ogranicza się od 18 lub 20 lat aż do 70 lub 75 lat – w zależności od poszczególnych ofert. Natomiast niezmienny elementem obowiązującym wszystkich jest obowiązek posiadania własnego rachunku bankowego, podania adresu mailowego i telefonu. W dzisiejszych czasach wydają się być to dane podstawowe – biorąc pod uwagę, że logując się w serwisach streamujących muzykę czy wideo podajemy dokładnie takie same dane.

Weryfikacja w BIK, czy można to ominąć?

Firmy zajmujące się udzielaniem kredytów krótkoterminowych weryfikują potencjalnych klientów w całej gamie rejestrów pod kątem ewentualnego zadłużenia. Najpopularniejszą bazą jest wspomniane wcześniej Biuro Informacji Kredytowej, natomiast nie jest to jedyne źródło z jakiego korzystają pożyczkodawcy, poza BIK jest również Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników. Odsetek firm na rynku oferuje możliwość pożyczki bez weryfikacji BIK, natomiast zdecydowana większość korzysta z tego rozwiązania. Jest to forma zabezpieczenia przed ewentualnymi stratami.

Podsumowując powyższe informacje, pożyczka krótkoterminowa jest idealna do osób potrzebujących pieniędzy w mniej niż godzinę, w zakresie do 10 000 zł na dowolny cel, które będą spłacać uzyskaną kwotę maksymalnie do 24 miesięcy. W przeciwieństwie do rozwiązań bankowych, wystarczy minimum formalności i decyzja w 15 minut.

Skomentuj