Pożyczki dla startujących firm

Pożyczki dla startujących firm

https://pozyczkiunijne.bgk.pl/oferta-pozyczek-unijnych/

Rozpoczynając przygodę z własnym biznesem, każdy przedsiębiorca ma możliwość pozyskania środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Sposobów na to jest kilka, a bardzo dobrym wyborem mogą być niskooprocentowane pożyczki, które na początek są tanim źródłem finansowania powstającej organizacji.

Środki z Unii Europejskiej

Unia Europejska ma wiele programów wspierających nowe przedsiębiorstwa, które nie mają większych szans na pozyskanie finansowania z innych źródeł. Jedne z najbardziej popularnych to Regionalne Programy Operacyjne, skierowane do sektora mikro- i małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu właściciele firm mogą pozyskać niskoprocentowe pożyczki, które przyczynią się do rozwoju własnej działalności.

pożyczki

Mikropożyczki

Bardzo popularne są mikropożyczki, w przypadku których finansowanie może wynosić nawet do 100 tysięcy złotych. O tego typu pomoc finansową mogą starać się bezrobotni poszukujący pracy, osoby nieaktywne lub bierne zawodowo. Cel finansowania to przede wszystkim wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej. Warto dodać, że mikropożyczki są udzielane również na utworzenie dodatkowego miejsca pracy.

Czym kierować się wybierając pożyczkę?

Na pewno należy wziąć pod uwagę oprocentowanie, karencję oraz długość spłaty. Mikropożyczki są o tyle korzystne, że ich oprocentowanie wynosi już od 0,1% w skali roku. Przedsiębiorca nie musi martwić się o natychmiastową spłatę dzięki 12-miesięcznej karencji na czas rozwoju firmy. Mikropożyczka może pokryć nawet 100% wydatków przedsięwzięcia, a biznesmen w ciągu 7 lat dokonać spłaty dofinansowania, więc na początek to rozwiązanie wydaje się być idealne.

Pożyczki dla startujących firm- https://pozyczkiunijne.bgk.pl/oferta-pozyczek-unijnych/

 

Skomentuj