Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Każda osoba poszkodowania w wypadku- a więc nie tylko kierowca, ale i pasażerowie- mają prawo obiegać się o odszkodowanie, jednak niska świadomość prawna i nieznajomość przepisów z tej dziedziny prawa sprawia, że osoby te często rezygnują z dochodzenia swoich roszczeń. Tymczasem można uzyskać profesjonalną pomoc w  staraniach o odszkodowanie, czy zadośćuczynienie.

Formą rekompensaty pieniężnej jest odszkodowanie, które ma na celu naprawienie wyrządzonej szkody, która zwykle wiąże się z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w wyniku wypadku drogowego, czy innego nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Z kolei zadośćuczynienie ma w założeniach wynagrodzić straty związane z bólem fizycznym oraz cierpieniem psychicznym, czy niedostatkiem środków finansowych z powodu niemożności podjęcia zatrudnienia po przebytym wypadku.

Proces ubiegania się o otrzymania zadośćuczynienia, czy odszkodowania pieniężnego wymaga od poszkodowanego znajomości przepisów prawa, a często także sporo czasu i poświęcenia się sprawie. Wszystko to zniechęca osoby poszkodowane do podejmowania starań o uzyskanie należnej im rekompensaty od towarzystw ubezpieczeniowych. Jednakże nie ma konieczności osobistego podejmowania działań w tym kierunku. Można bowiem skorzystać z fachowej pomocy przedstawiciela, który specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych, reprezentuje poszkodowanego przed ubezpieczycielem, a także zna skuteczne i sprawdzone sposoby na osiągnięcie korzystnego rozwiązania Z uwagi na to, że zdarzają się sytuacje rozstrzygania spraw o odszkodowania powypadkowe, czy zadośćuczynienie w drodze postępowania sądowego warto zdecydować się na pełnomocnika prawnego, który poprowadzi sprawę przed sądem w naszym imieniu. To na jego barkach spoczywa  ciężar zgromadzenia niezbędnej dokumentacji i wykazywania się wiedzą z zakresu przepisów prawa i procedury cywilnej.  Generalnie skuteczne przedstawicielstwo prawne stwarza większe szanse na uzyskanie znacznie wyższej kwoty odszkodowania niż zaoferowałby ubezpieczyciel. Dochodzenie swoich roszczeń za poniesione straty może więc przynieść wymierne korzyści, dlatego nie warto zbyt wcześnie rezygnować z prawa do odszkodowania.]]>

Skomentuj