Na czym polega zarządzanie aktywami

Inwestowanie to coraz częściej poruszany przez Polaków temat, co może być spowodowane między innymi niepewną przyszłością finansową. Jak się okazuje, istnieje bardzo dużo różnorodnych sposobów na pomnożenie swoich pieniędzy, a każdy z nich ma swoich zarówno miłośników i przeciwników oraz wady i zalety. Dosyć popularną i bardzo prestiżową usługą inwestycyjną jest asset management, czyli zarządzanie aktywami, które jest oferowane przez instytucje finansowe. Takowa usługa może się okazać bardzo dobrym wyborem i przynieść spore zyski, ale wciąż istnieje ryzyko straty.

shutterstock_90567823Najprościej rzecz ujmując zarządzanie aktywami polega na właściwym zarządzaniu funduszami klienta, poprze ich ulokowanie na różnych rynkach kapitałowych. Czynność ta bazuje na konkretnych zasadach ustalonych z właścicielem pieniędzy i obranej na początku strategii. Może to być przykładowo strategia stabilnego wzrostu, zrównoważona, bezpieczniejsza lub bardziej ryzykowana, od czego oczywiście zależy wysokość potencjalnego zysku.

Omawiając sposób działania asset management warto zwrócić uwagę na zalety tej usługi. Przede wszystkim może ona zostać odpowiednio przystosowana pod indywidualne wymagania klienta, chociażby pod kątem dochodowości lub stopnia ryzyka. Idąc dalej należy wspomnieć niskie koszty transakcji i bardzo atrakcyjne opłaty w porównaniu do innych rodzajów inwestycji. Interesującą opcję stanowi także możliwość skorzystania z kilku kategorii instrumentów finansowych, co z kolei może mieć pozytywny wpływ na zwiększenie rentowności portfela inwestycyjnego.

Zarządzanie aktywami jest to profesjonalne inwestowanie środków powierzonych przez Klienta na rynku kapitałowym, w oparciu o wcześniej ustalone z nim strategie inwestycyjne. Jest to możliwe dzięki temu, że asset management oferuje ponadto możliwość powierzenia opieki nad inwestycją doświadczonemu Account Managerowi, który w profesjonalny sposób zajmie się naszymi pieniędzmi w taki sposób, aby przyniosły jak największy zysk.

]]>

Skomentuj