Twoje maluszek pojawił się na świat. Poświęcasz mu każdą chwilę i skupiasz na nim całą swoją uwagę. Już teraz warto pomyśleć o zabezpieczaniu jego przyszłości. Jak to zrobić? Jak podejść do tematu? Zachęcamy do dalszej lektury.

Nie da się ukryć, że dziecko to spory koszt. Ubranka, zabawki, mleko modyfikowane, lekarstwa, czy słoiczki dla maluszków. Mimo to, większość z nas prawdopodobnie jest w stanie okładać choćby 100zł miesięcznie na konto oszczędnościowe dzidziusia. Jaki produkt finansowy najlepiej wybrać?

Warto zakładać konto oszczędnościowe dla dziecka?

Odpowiedź jest jedna i oczywista: zdecydowanie warto i za kilkanaście lat sam sobie na to podziękujesz. Kiedy Twoje dziecko wejdzie w dorosłość, spadnie na Ciebie sporo wydatków. Studia, prawo jazdy, samochód. Każdy pragnie by jego dziecku było jak najlepiej, a wpłacając co miesiąc po 100 zł na konto, za osiemnaście lat odłożysz 21600zł plus oczywiście odsetki. Jeśli jesteś w stanie odkładać miesięcznie więcej, zgromadzisz jeszcze bardziej pokaźną sumę, a twój dorosły już wówczas syn lub córka dzięki tej gotówce będą w stanie na przykład pokryć część bądź całość wkładu własnego, kupując mieszkanie, zakupić samochód, założyć firmę. Jeśli zapewnisz dziecku odpowiedni kapitał, nie będzie ono musiało rezygnować z marzeń przez brak funduszy na nie.

Na jakich zasadach działa konto oszczędnościowe

Zasady są niezbyt skomplikowane, a najtrudniejszym etapem wydaje się być podjęcie decyzji i pierwszy krok. Założenie jest takie, że przez kolejnych osiemnaście lat wpłacasz co miesiąc środki, a dziecko w wieku 18 lat może je wypłacić. Decydując się na założenie rachunku oszczędnościowego, najistotniejsza jest systematyczność. Wtedy oszczędzanie jest najbardziej sensowne i owocne. Nawet małe kwoty w perspektywie lat urosną do całkiem sporych sum. Im wcześniej pokażesz dziecku świat finansów, tym lepiej poradzi sobie w dorosłym życiu. Nie odpuszczaj odkładania, bo inwestowanie w przyszłość dziecka jest naprawdę ważne.

Skomentuj