Kiedy potrzebny jest adwokat do rozwodu

Z biegiem lat kobiety stają się coraz bardziej niezależne i samodzielne. Jest to oczywiście bardzo dobry kierunek rozwoju, jednak ma czasem też i wady. Jeszcze do niedawna, aby doszło do rozwodu musiało wydarzyć się coś naprawdę poważnego. Mogła to być zdrada, zaniedbanie drugiej osoby albo jakiś inny konkretny powód.

Dzisiaj rozwody staja się bardziej popularne, czasem nawet za bardzo. Celem tego artykułu, nie jest jednak rozliczanie moralne czy rozwód jest słuszny, czy też warto dać sobie drugą szansę. Chodzi tutaj o to, aby wiedzieć jakie posiadamy w takich sytuacjach możliwości.

Jeśli nie mamy pieniędzy, jak przy każdej rozprawie przysługuje nam tak zwany Adwokat z urzędu. Oczywiście jest to pełnoprawny pracownik sadu uprawniony do prowadzenia tego typu spraw na rzecz swoich klientów. Warto jednak zaznaczyć, że jakość świadczonych przez niego usług może być mizerna i fakt ten wcale nie jest uzależniony od jego kompetencji, ale bardziej motywacji.

Alternatywą jest prawnik. Konin, Kalisz, Warszawa, Wrocław, to tylko przykłady miast, gdzie znajdziemy Kancelarie Adwokackie. Generalnie w każdym mieście znajdziemy przynajmniej jednego prawnika.

Prawnik jednak nie zawsze jest potrzebny. Jeśli rozprawa ma służyć jedynie zakończeniu małżeństwa, a strony nie chcą w żaden sposób ze sobą „walczyć”, wszystko zakończy się na jednej rozprawie. Takie sytuacje są jednak rzadkością. Często jedna ze stron na koniec chce jeszcze coś zyskać. Mogą to być alimenty, podział majątku, prawa do dziecka i inne. Takie prawy są już o wiele bardziej złożone i trwać mogą nawet kilka miesięcy. Wtedy warto zainwestować w dobrego prawnika, który będzie nas odpowiednio reprezentował przed sadem, z należytym zapałem.

Biorąc rozwód, Konin jak i inne Polskie miasta zaoferują nam szeroką gamę adwokatów. Warto mieć to na uwadze, gdy spodziewamy się, że cały proces może być problematyczny, czyli występuje jakaś sprawa sporna i nie widzimy szans dobrowolnego porozumienia się bez pomocy sądu i adwokatów.

 ]]>

Skomentuj