Wybór dobrego ubezpieczyciela w dzisiejszych czasach jest bardzo trudny. Na rynku, bowiem istnieje bardzo wiele ofert coraz to nowszych ubezpieczycieli. Każdy z nich poleca ofertę, która jest „najlepsza na rynku”. Zanim zdecydujesz się ubezpieczyć o to trzy najważniejsze zasady, o których powinieneś pamiętać.
Zasada 1: Poznaj swoje potrzeby
Pierwszym krokiem w kierunku wyboru odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie lub dla bliskich, jest uświadomienie sobie, co chcemy uzyskać dzięki niemu, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. To pozwoli także zastanowić się nad tym, czy tryb życia, jaki prowadzimy, wymaga pełnowymiarowego ubezpieczenia czy wystarczy nam wersja okrojona. Na tym etapie powinniśmy także rozważyć kwotę, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na składki ubezpieczenia.
Zasada 2: Zasięgnij opinii
By poznać przyszłego ubezpieczyciela, warto zasięgnąć opinii w Internecie. Doświadczenie i informacje o swojej działalności zamieszczają sami ubezpieczyciele na łamach swoich stron internetowych. Informacje zamieszczane na forach mogą być pomocne, ale należy traktować je z pewna rezerwą z tego względu, że każdy ma prawo do swojej opinii.
Zasada 3: Co jest ważne w OWU
Jeśli zastosowaliśmy się do powyższych zasad i zdecydowaliśmy się na konkretnego ubezpieczyciela, Przed złożeniem podpisu na umowie, należy przejrzeć tzw. OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). To, co powinno głównie nas zainteresować to:
- Wysokość składki;
- Wyłączenia od odpowiedzialności;
- Opcje dodatkowe;
- Poziom ochrony;
- Zakres i przedmiot ubezpieczenia.
Jeśli wymienione powyżej punkty spełniają Twoje oczekiwania oznacza, że to ubezpieczenie jest dla Ciebie.
Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach
Odszkodowania w pracy
Osoby, które doznały urazu w trakcie pracy przysługuje odszkodowanie z ZUS. Jeśli wypadek nastąpił z winy pracodawcy, jest on zobligowany do naprawienia szkody. By do tego doszło należy jednak tą winę udowodnić, za pośrednictwem zdjęć lub dzięki oświadczeniom świadków.
Odszkodowanie w rolnictwie
Jeśli wypadek, został wywołany przyczyną zewnętrzna w trakcie wykonywania czynności rolnych, jest przyznawane ubezpieczenie społeczne. Czynności te jednak są określone i opisane w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 (art.11 ust.1).
Odszkodowanie za błędy medyczne
Nowelizacja prawa, która dotyczy praw pacjentów oraz odszkodowań za błędy medyczne, aktualnie nie spełnia oczekiwań adresatów ustawy. Pacjenci nadal mają problemy z dochodzeniem swoich praw a wprowadzone limity dodatkowo utrudniają jakiekolwiek roszczenia. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację naszego prawa, najlepiej jest korzystać z indywidualnych ubezpieczycieli, którzy z pewnością zapewnią nam opiekę, w takim zakresie, jaki potrzebujemy.
Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://www.mk-finanse.pl.
]]>
No comments
Alicja
Warto porównywać oferty, ponieważ dopiero wtedy mamy pewność, że przejrzeliśmy wszystkie dostępne i wybraliśmy taką, która pasuje nam zakresem ubezpieczenia, jak również składką.
Alicja
Warto porównywać oferty, ponieważ dopiero wtedy mamy pewność, że przejrzeliśmy wszystkie dostępne i wybraliśmy taką, która pasuje nam zakresem ubezpieczenia, jak również składką.